AKTUALNOŚCI
O KLIMKU
OSIĄGNIĘCIA
GALERIE
FILMY
SPONSORZY
KSIĘGA GOŚCI
LINKI
 
Odwiedzin: 838395

Informacje o Klimku

Klimek z dumą prezentuje zdobyte przez siebie
medale i puchary. W swoim pokoju ma również
całą ścianę ozdobioną dyplomami za przeróżne konkurencje:
kombinację norweską, łyżwiarstwo, narciarstwo biegowe,
snowboard, kombinację alpejską i oczywiście skoki narciarskie.

Notka osobowa

  Klemens Murańka, nazywany zdrobniale przez wszystkich - Klimkiem, urodził się w Zakopanem 31 sierpnia 1994 roku. Klimek ma trzech braci (Kubę, Bartka i Krzysia) i dwie siostry (Asię i Hanię). Obecnie uczęszcza do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.


Klimek w towarzystwie Pani Izabeli Małysz - małżonki naszego najlepszego skoczka Adama Małysza

   Już od wczesnego dzieciństwa Klimek, podobnie jak jego rodzeństwo, interesował się sportem. Sportową pasję odziedziczył po ojcu, Krzysztofie Murańka, który przez wiele lat był zawodnikiem polskiej czołówki w kombinacji norweskiej oraz w biatlonie.

   Przez długi czas Klimek ocierał się o przeróżne zimowe konkurencje, do których zaliczyć możemy: kombinację norweską, łyżwiarstwo, narciarstwo biegowe, snowboard, kombinację alpejską i oczywiście skoki narciarskie.

  Jako wierny kibic naszego czołowego skoczka, Adama Małysza, w roku 2002 Klimek postanowił, że chce iść w ślady Mistrza Adama i rozpoczął skakanie pod okiem trenera Franciszka Groń-Gąsienica.

   Lata 2002-2004 to ciężki czas doskonalenia swoich umiejętności oraz pierwsze znaczące sukcesy. Klimek poznawał poszczególne skocznie - szkolenia odbywały się na skoczniach: K-5, K-15, K-23, K-35, K-40, K-60. Ale wciąż marzeniem Małego Skoczka było wypróbowanie swoich sił na Wielkiej Krokwi.

   W roku szkolnym treningi odbywały się co dwa dni przed lekcjami (już o godzinie 5 rano) oraz w weekendy. Okres wakacji to również czas wytężonej pracy - codziennie kilkugodzinne treningi rozwijające zarówno możliwości fizyczne, jak również doskonalące technikę skoku. Przez ten czas Klimek zdobywał większość czołowych miejsc na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych.

   Na początku czerwca 2004 roku Klimek rozpoczął treningi w Towarzystwie Sportowym Wisła-Zakopane, gdzie trenuje do dziś.
Trenerem Klimka został Józef Jarząbek.

   Niewiarygodnym sukcesem Klimka był skok, który oddał na Wielkiej Krokwi: Klimek skoczył na odległość 135 metrów, czyli tylko 5 metrów bliżej niż Sven Hannawald w 2003 roku ustanawiając rekord skoczni.

   Rok 2005 to czas ciężkiej pracy i wielu sukcesów, z których najważniejszym okazało się zdobycie tytułu Mistrza Świata Dzieci w Garmisch - Partenkirchen. Rodzice Klimka podpisali również umowę ze sponsorem, firmą ABM Jędraszek, która zobowiazała się wypłacać Małemu Skoczkowi stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe.
Pod koniec czwartej klasy pojawiły się problemy z nauką. Nadmiar treningów i zawodów spowodował, że oceny szkolne nie były najlepsze. Klimek jednak wygospodarował więcej wolnego czasu na naukę i pierwszy semestr klasy piątej przyniósł dużą poprawę ocen.

   Rok 2006 - kolejny rok sukcesów i ciężkiej pracy. Turniej Trzech Skoczni, trzy Puchary Doskonałego Mleka, Letnia Grand Prix dla młodzieży 12-14 lat, Mistrzostwo Świata Dzieci Garmisch-Partenkirchen 2006, Mistrzostwa Uczniowskich Klubów Sportowych, Mistrzostwa Polski w skokach, to tylko niektóre z imprez w których brał udział i odnosił sukcesy Klimek. Dodatkowo podróże po świecie: Włochy, Austria, Niemcy, Szwajcaria, Portugalia, Czechy - to wymagało ogromnego nakładu pracy, czasu i wytrwałości.

Klimkowi, jak zawsze, życzymy powodzenia! Wkrótce nowe informacje o Małym Mistrzu!

Rekordziści Wielkiej Krokwi od 1992r.

1992 - Zbigniew Klimowski (Polska)- 124 m
1995 - Arne Vorvik (Norwegia) - 128 m
1996 - Primoż Peterka (Słowenia)- 130 m
1996 - Aleksander Bojda (Polska) - 130,5 m
2001 - Stefan Kaiser (Austria) - 135,5 m
              31.08.2004r. 135,5m - KLIMEK MURAŃKA (Zakopane)
2002 - Adam Małysz (Polska) - 136 m
2003 - Sven Hannawald (Niemcy) - 140 m