AKTUALNOŚCI
O KLIMKU
OSIĄGNIĘCIA
GALERIE
FILMY
SPONSORZY
KSIĘGA GOŚCI
LINKI
 
Odwiedzin: 838391
Aktualności
Zgrupowań czas: Obiecujące wyniki testów
2011-06-20

Rozpoczęło się kolejne zgrupowanie naszych skoczków. Tym razem zawodnicy pod czujnym okiem trenerów ćwiczą w Zakopanem. Czasu mają niewiele - już 1 lipca w słoweńskim Kranj rozpoczynają się zawody Pucharu Kontynentalnego.

Pierwsze zgrupowanie kadry młodzieżowej obdywało się wspólnie z seniorami, czyli kadrą A prowadzoną przez trenera Łukasza Kruczka, w austriackim mieście Stams. "Przez pierwsze dwa dni na skoczni odbywały się po dwa treningi, później mieliśmy tylko jeden. Pogoda była świetna do skakania, czasem tylko trochę padało, ale to w niczym nam nie przeszkadzało" - opowiada trener Zbigniew Klimowski na łamach serwisu PZN.pl.

Również w Stams nasi skoczkowie odbyli pierwszy sprawdzian. Każdy zawodnik oddał po trzy skoki - próbny i dwa w seriach ocenianych, na wzór normalnych zawodów. Jeden zepsuty skok od razu spychał zawodnika na dalsze miejsce (tak stało się ze Stefanem Hulą, który podczas zgrupowania w Stams skakał dobrze, ale nie wyszła mu jedna seria oceniana). Kto wypadł najlepiej podczas tego testu?

1. Kamil Stoch
2. Maciej Kot
3. Klemens Murańka
4. Bartłomiej Kłusek
5. Dawid Kubacki
6. Grzegorz Miętus
7. Stefan Hula
8. Łukasz Rutkowski
9. Jakub Kot
10. Jan Ziobro
11. Tomasz Byrt
12. Aleksander Zniszczoł
13. Krzysztof Miętus

Klemens bardzo zawodolony jest ze zgrupowania w Austrii. Początek sezonu wymaga od zawodnika szczególnego przystosowania się do nowych, letnich warunków na skoczni i to w Stams udało się, co potwierdzają wyniki sprawdzianu. Już 1 lipca Klimek będzie skakać w słoweńskim Kranj, gdzie odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Kontynentalnego.

Aktualnie skoczkowie przebywają w Zakopanem. W planach mają również wyjazdy na skocznie w Wiśle i Szczyrku.