AKTUALNOŚCI
O KLIMKU
OSIĄGNIĘCIA
GALERIE
FILMY
SPONSORZY
KSIĘGA GOŚCI
LINKI
 
Odwiedzin: 838391
Aktualności
Po długiej przerwie czas na nowy sezon 2011/2012
2011-05-14

Wiosna już na dobre zagościła w naszym kraju. Na skoczniach zniknął śnieg, a pojawił się igielit. A to oznacza tylko jedno - idzie nowy, letni sezon skoków narciarskich!

W nowym sezonie trochę zmian, w stosunku do poprzedniego. Klimek jest w kadrze młodzieżowej - B, ale ma nowych trenerów. Robert Mateja zastąpił Adama Celeja na stanowisku trenera kadry młodzieżowej, a jego asystentami będą Maciej Maciusiak i Wojciech Topór. Fizjoterapeutą kadry młodzieżowej jest Michał Obtułowicz. Adam Celej będzie nadal pomagać grupie, jednak tylko jako trener współpracujący. W składzie kadry młodzieżowej, w stosunku do ubiegłego roku, nastąpiła tylko jedna zmiana - zamiast Tomasza Byrta znalazł się Krzysztof Miętus.

Skład kadry młodzieżowej na sezon 2011/2012 to Klemens Murańka, Krzysztof Miętus, Grzegorz Miętus, Jakub Kot, Jan Ziobro, Bartłomiej Kłusek, Aleksander Zniszczoł oraz Andrzej Zapotoczny.

Sztab szkoleniowy kadry A pozostał bez zmian - trenerem głównym pozostał Łukasz Kruczek, a jego asystentami będą Piotr Fijas, Zbigniew Klimowski i serwismen - Grzegorz Sobczyk. Fizjoterapeutą kadry jest Łukasz Gębala, lekarzem Aleksander Winiarski, biomechanikiem Piotr Krężałek, a psychologiem Kamil Wódka. Skład kadry został zredukowany do siedmiu zawodników: Kamil Stoch, Stefan Hula, Piotr Żyła, Łukasz Rutkowski, Maciej Kot, Tomasz Byrt oraz Dawid Kubacki.

Jak informują trenerzy, obie kadry A i B do zawodów Letniej Grand Prix będą trenowały razem. Również obozy odbywać się będą w tym samym czasie i miejscu, co będzie okazją dla młodzieży, aby nabierać doświadczenia się od starszych kolegów.

Na sezon letni trzymamy kciuki za Klimka oraz innych naszych reprezentantów i z niecierpliwością czekamy na pierwsze zawody.